61 633 37 63
biuro@tormel.pl
ul. Przemyska 5, 61-324 Poznań

Prace przy inwestycji w Szczecinie

Inwestycja dotyczy przebudowy ul. Szafera oraz skrzyżowania ul. Sebastiana Klonowica z ul. Żołnierską, wraz z likwidacją pętli tramwajowej Krzekowo.

Do tej pory: wybudowaliśmy już infrastrukturę podziemną, ułożyliśmy także nawierzchnię drogową w warstwie wiążącej oraz nawierzchnię torową wraz z jej częścią drogową (asfalt lany). Prowadzimy prace związane z wywieszeniem sieci trakcyjnej, budową ścieżek rowerowych, chodników, nasadzeniem zieleni i budową przystanków z wiatami.

W dalszym etapie prac zamontowane zostaną również na przystankach tablice informacyjne, biletomaty oraz wygrodzenia na przystankach i całości przebudowywanego odcinka wzdłuż ul. Szafera, a także nawierzchnię drogową w warstwie ścieralnej.

Na przełomie czerwca i lipca planowane jest puszczenie ruchu w tramwajowego oraz w ograniczonym zakresie – ruchu drogowego (po jednym psie w jedną stronę), na odcinku pomiędzy ul. Żołnierska, a ul. Romera.

Nowo wybudowany odcinek ul. Szafera, zwiększy przejezdność, powstają ścieżki rowerowe oraz stworzy połączenie tras tramwajowych w kierunku ul. Wojska Polskiego i ul. Arkońskiej, jak i da możliwość budowy nowego kierunku tras tramwajowych w kierunku TURZYN.

 

 

Zobacz inne realizacje
Nowa inwestycja w Gorzowie Wielkopolskim
Prace przy inwestycji w Szczecinie
Stary Rynek
WSPÓŁPRACUJEMY Z: