61 633 37 63
biuro@tormel.pl
ul. Przemyska 5, 61-324 Poznań

’Tramwaj na Naramowice’ pojedzie po naszych torowiskach!


Jedno z najgłośniejszych i najistotniejszych zadań Poznania w ostatnich latach, czyli budowa „TRAMWAJU NA NARAMOWICE”, w branży torowej będzie realizowana przez naszą firmę.


Trasa tramwaju będzie biegła od pętli Wilczak do ulicy Lechickiej po zachodniej stronie ul. Naramowickiej. Obecne skrzyżowanie ul. Naramowickiej i Lechickiej będzie bezkolizyjne, powstanie tam również wiadukt tramwajowy. Następnie tramwaj pojedzie po zachodniej stronie ul. Nowej Naramowickiej, aż do pętli przy ul. Błażeja. Na całej nowej trasie składy zatrzymają się przy 8 przystankach.


Nowe torowisko będzie długie na 3,3 km, a długość dróg (włącznie z drogami dojazdowymi i skrzyżowaniami) wyniesie prawie 7,5 km. Wzdłuż całej trasy tramwajowej i drogi zostaną zasadzone drzewa – po to, by Nowa Naramowicka miała charakter miejskiej ulicy, a nie trasy szybkiego ruchu.


Wartość całego przedsięwzięcia szacowana jest na ok. 264,4 mln zł, natomiast przyznana wartość unijnej dotacji to ponad 109 mln zł. Nowa linia tramwajowa szybko i ekologicznie połączy dzielnicę mieszkaniową na Naramowicach z centrum miasta.


– Budowa tej trasy to jedna z najważniejszych inwestycji miejskich. Przygotowania do realizacji mogą wydawać się długie, ale praca wykonana rzetelnie na tym etapie w dużym stopniu gwarantuje planowy przebieg prac budowlanych. Dzięki obecnym standardom PIM-u, nasze zadania inwestycyjne realizowane są w przyjętych terminach i budżetach – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta. – Liczę, że wkrótce rozpoczną się roboty budowlane, na co czekają przede wszystkim mieszkańcy północnego Poznania.

Źródło informacji i cytatu:
https://pim.poznan.pl/


Aby być na bieżąco z postępem prowadzonych przez nas prac, należy śledzić nasz profil na Facebooku:
https://www.facebook.com/tormelpl
oraz LinkedInie:
https://www.linkedin.com/company/37152966/

Zobacz także:
Rozwijamy dział drogowy!

Działamy kompleksowo❗️Twoja inwestycja na właściwych torach🚋, a może też drodze😏. Nasz dział drogowy🚗 nabył rozściełacz, który jak widać został już […]

Czytaj dalej >
Bezpieczniej na Wierzbięcicach

Niecodzienne znalezisko na Wierzbięcicach Podczas prac w ziemi, nasi pracownicy znaleźli stary pocisk, który chwilę później został zabrany przez saperów. […]

Czytaj dalej >
Życzenia Wielkanocne

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych🥚🐥, składamy najserdeczniejsze życzenia✉️: Wielu radosnych i ciepłych☀️ chwil, odpoczynku w rodzinnej 👨‍👩‍👦atmosferze oraz mnóstwo pomyślności […]

Czytaj dalej >
WSPÓŁPRACUJEMY Z: