61 633 37 63
biuro@tormel.pl
ul. Przemyska 5, 61-324 Poznań

Przebudujemy poznańskie Wierzbięcice!


Podpisaliśmy umowę na realizację przebudowy bardzo ważnej pod wieloma względami części Poznania – ulic Wierzbięcice i 28 czerwca 1956r., zlokalizowanych na poznańskiej Wildzie.


Zadanie to jest bardzo istotnym przedsięwzięciem podejmowanym przez TORMEL, świadczącym o rosnącym w siłę znaczeniu firmy na rynku branży budowlanej.


Szczegóły dotyczące zadania podaje na swojej stronie Zamawiający – Poznańskie Inwestycje Miejskie:


Przebudowa torowiska tramwajowego w ciągu ulic Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956 r.,  na odcinku o długości ponad 1 km, od skrzyżowania z ulicami Królowej Jadwigi, Matyi i Ratajczaka do skrzyżowania z ulicami Kilińskiego i Krzyżową. Przebudową objęty będzie również węzeł rozjazdowy u zbiegu ulic Górna Wilda, Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r.


Zastosowane rozwiązania ograniczą drgania, wibracje i hałas wywoływane przez poruszające się tramwaje, dostosują ten odcinek do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, zapewnią dostęp do informacji pasażerskiej podawanej w czasie rzeczywistym. Jednocześnie będą to rozwiązania trwałe i gwarantujące niskie koszty eksploatacji.


Oprócz torowiska przebudowana zostanie dotychczasowa i zbudowana nowa sieć trakcyjna. Zmodernizowane zostaną istniejące i zbudowane nowe przystanki tramwajowe, autobusowe i tramwajowo-autobusowe (w tym wspólny węzeł przesiadkowy w rejonie rynku Wildeckiego), które zostaną wyposażone w system dynamicznej informacji pasażerskiej. Zainstalowany zostanie miejski monitoring wizyjny. Plan obejmuje również przebudowę infrastruktury drogowej oraz powstanie parkingów B&R, zapewniających łącznie kilkanaście miejsc postojowych.


Realizacja inwestycji ma przyczynić się do poprawy sprawności komunikacji tramwajowej i tym samym wzmocnić konkurencyjność tego środka transportu.


Projekt wspófinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Działania 6.1. „Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.


Źródło informacji i grafik stanowiących wizualizacje:
https://pim.poznan.pl/inwestycje/wspolfinansowane-ze-srodkow-ue/przebudowa-torowisk-w-ul-wierzbiecice-i-28-czerwca-1956-r


Aby być na bieżąco z postępem prowadzonych przez nas prac, należy śledzić nasz profil na Facebooku:
https://www.facebook.com/tormelpl
oraz LinkedInie:
https://www.linkedin.com/company/37152966/

Zobacz także:
Rozwijamy dział drogowy!

Działamy kompleksowo❗️Twoja inwestycja na właściwych torach🚋, a może też drodze😏. Nasz dział drogowy🚗 nabył rozściełacz, który jak widać został już […]

Czytaj dalej >
Bezpieczniej na Wierzbięcicach

Niecodzienne znalezisko na Wierzbięcicach Podczas prac w ziemi, nasi pracownicy znaleźli stary pocisk, który chwilę później został zabrany przez saperów. […]

Czytaj dalej >
Życzenia Wielkanocne

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych🥚🐥, składamy najserdeczniejsze życzenia✉️: Wielu radosnych i ciepłych☀️ chwil, odpoczynku w rodzinnej 👨‍👩‍👦atmosferze oraz mnóstwo pomyślności […]

Czytaj dalej >
WSPÓŁPRACUJEMY Z: